Помилки в догляді
Нам в @coma.org.ua написала дівчина із запитом підібрати шампунь. Вона на постійній основі використовувала сульсену, яка, що не дивно, перестала з часом працювати.
Я вирішила наглядно показати, як застерегтися від таких помилок.
1. Себорейний дерматит не лікується один раз і назавжди. Це хронічний стан, який періодично загострюється.
2. Проаналізуйте від чого саме у вас відбувається загострення: стрес, їжа, алкоголь, неправильний догляд?
3. Був запит на лосьйон від ОРайзинг, але немає розуміння, що один лосьйон не працює!
Лосьйон – це третій етап догляду за шкірою. Якщо шкіра подразнена, вкрита шаром себуму лосьйон не спрацює.
4. Вбити грибки – це не вихід бо вони не вбиваються. Від безконтрольного використання протигрибкових засобів довготривало «грибки» тільки стануть сильнішими і з часом перестануть реагувати на ту ж сульсену, як і сталося.
5. Замість грибків сульсена вбила мікробіом, послабила захисні функції шкіри, спровокувала стійкість грибкової мікрофлори.
6. Деркос якийсь час поміг – так, бо відпілінгував шкіру, прибрав «їжу» грибкової мікрофлори – себум, плюс у складі деркос інший протигрибковий. Але не надовго, бо знову ж таки, це тільки один із етапів догляду. А не комплекс.
7. Ми ще не розбирали чи є дефіцити вітамінів, мікроелементів та в якому стані шлунково-кишковий тракт. В деяких випадках навіть комплексний підхід може не спрацювати на 100%.
8. Якщо людина живе з проблемою півжиття, роками вбиваючи мікрофлору постійними протигрибковими, вилікувати себорейний дерматит одним шампунем за місяць чи два неможливо.
9. Для чого стільки зусиль, якщо проблема невиліковна? Для того, щоб покращити якість життя, щоб повернути впевненість у собі. Щоб почути слова: «в мене не зудить голова! Я в шоці! Адже я раніше думала, що зуд – це нормальний стан!»
Процес довготривалий, але повірте, воно того варте)
Залишити відповідь